Náhradní plnění

Poskytujeme náhradní plnění

 

Co je to náhradní plnění?

 

Jako zaměstnavatel na chráněném trhu práce jsme oprávněni poskytovat náhradní plnění. Jde o povinnou formu podpory osob se zdravotním postižením, kterou ukládá zákon č. 435/2004 Sb. všem firmám, které zaměstnávají nad 25 zaměstnanců. Každá taková firma musí buď zaměstnávat 4% OZP, zaplatit odvod do státního rozpočtu nebo odebrat zboží či služby od firmy poskytující náhradní plnění.

 

Forma odběru zboží či služeb od firmy poskytující náhradní plnění pro vás má tu výhodu, že místo odvodu peněz do státního rozpočtu za tyto prostředky nakoupíte věci, které ve své firmě využijete. Může se jednat o běžné kancelářské potřeby nebo také o krásné dárky pro vaše zaměstnance nebo obchodní partnery, které umíme opatřit logem vaší firmy, běžné kancelářské potřeby, diáře, zápisníky, psací potřeby a další. Kromě toho také podpoříte chráněnou dílnu, která tak i díky vám může pokračovat ve své činnosti a vytvářet rovné pracovní příležitosti pro další OZP. V našem případě podpoříte kromě chráněné dílny i sociální podnik, který dbá na maximální péči o životní prostředí, své zaměstnance a přizpůsobuje tomu veškerou svojí činnost. Rádi vám s náhradním plněním poradíme, stačí napsat.

 

Jaká je výše náhradního plnění?

 

Při výpočtech náhradního plnění pro současný rok se vychází z průměrné měsíční mzdy za 1. až 3. čtvrtletí předchozího roku. Na splnění zákonné povinnosti je pak třeba odebrat produkty nebo služby v hodnotě 7 násobku této průměrné měsíční mzdy za každou OZP, kterou byste jinak museli zaměstnávat.

 

Pro další informace nás stačí kontaktovat a rádi vám připravíme nabídku na míru.